Другие предметы / 7 января 2022 в 3:00

12. «Восени 1905 року, на з’їзді демократичної партії, делегати від громад мало не одноголосно
згодилися на об’єднання обох партій, зважаючи на наближення виборів до Державної думи та
на можливість незабаром видавати газети на українській мові. Вибрали комісію з трьох душ
1. Шрага, Є. Тимченка та мене і доручили їй самій виробити умови об’єднання і йти на всякі
уступки, але у всякому разі з’єднатися тільки під назвою Демократично-радикальна партія
(Е, Чикаленко).​

Ответы и объяснения
marsic / 2022-01-07 03:00:06

Ответ:

Ілля́ Лю́двигович Шраг (23 серпня 1847, Седнів — 11 квітня 1919, Чернігів) — український громадський і політичний діяч, чернігівський адвокат. Депутат І Державної думи Російської імперії, член Української Центральної Ради, а також культурний діяч, відомий підтримкою класиків української літератури. Ідеолог чернігівської «Просвіти». Тесть заступника Міністра народного господарства УНР Василя Чуднівського.

Народився в місті Седневі біля Чернігова, студіював у Петербурзькому університеті. З 1869 року працював гласним Чернігівської губернії. Під впливом О. Кониського і Володимира Антоновича приєднався до українського національного руху. З 1897 р. належав до Загальної української безпартійної організації, очолював її чернігівську громаду. У 1905—1906 рр. був заступником голови Союзу автонімістів. Як адвокат захищав О. Андрієвську. Згодом був заступником голови Товариства українських поступовців, яке утворилося в 1908 р. після розпаду УРДП.

1906 року був обраний депутатом до Першої Державної думи від Чернігівщини, де очолював Українську парламентську громаду, яка в Державній думі домагалася національної автономії України, був одним з авторів проекту засад автономії, винесеного на розгляд думи, перебував на посаді заступника голови Союзу автономістів (1905—1906), згодом заступник голови ТУП (брав участь у його створенні), належав до Радикально-демократичної партії, з якої 1917 утворилася Українська партія соціалістів-федералістів. Член Української Центральної Ради від Чернігівської губернії.

Член Українського правничого товариства.

Працював у часописах «Украинский вестник» (видання української фракції), «Записках Наукового Товариства ім. Т.Шевченка», «Раді» (перша щоденна українська газета в Наддніпрянській Україні. Інша назва — попередня — «Громадська думка»). Був одним із засновників чернігівського осередку товариства «Просвіта».

У квітні 1917 р. на Всеукраїнському національному конгресі Іллю Шрага обраний членом Української Центральної Ради, входив до складу її комісії з розробки проекту статусу автономії України. За часів УНР йому запропонували посаду прем'єр-міністра, але він не зміг обійняти її через стан здоров'я.

Помер у Чернігові, де перебував під домашнім арештом більшовиків.

Объяснение:

Добавить ответ


Мозг / Ответ
Сомневаешься в ответе? Смотреть другие ответы
УЗНАВАЙ БОЛЬШЕ НА школьникам!

У тебя проблема с домашними заданиями? Попроси о помощи!

  • 80% ответов приходят в течение 10 минут;
  • Мы не только ответим, но и объясним;
  • Качество гарантируется нашими экспертами.
Хочу завести аккаунт!

Что ты хочешь узнать?

Самые новые вопросы

Математика / 23 января 2022 в 20:28

У Нинико 18 лари. Она хочет на эти деньги купить

21 Просмотров
Русский язык / 23 января 2022 в 20:14

Диалог про басню помогите пожалуйста мне очень

13 Просмотров
Другие предметы / 23 января 2022 в 19:49

Отгодайте слово пожалуйста. В нём 17 букв. Срочно

14 Просмотров